MA01F030VACBR150
DigiKey Part Number
670-MA01F030VACBR150TR-ND - Tape & Reel (TR)
670-MA01F030VACBR150CT-ND - Cut Tape (CT)
670-MA01F030VACBR150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MA01F030VACBR150
Description
CONN FLOATING SIDE STR 30 POS
Detailed Description
30 Position Connector Plug, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
MA01F030VACBR150 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Plug, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
20mm
Number of Positions
30
Height Above Board
0.720" (18.30mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)