KN01L42PM
DigiKey Part Number
670-KN01L42PM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KN01L42PM
Description
CONN PIN INSULATOR BLOCK, 42 POS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Male Insert without Contacts Black 42 Position Crimp
Category
Termination Style
Crimp
Manufacturer
JAE Electronics
Voltage Rating
24V
Series
Current Rating (Amps)
1A
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C