W24-ASMA-M
DigiKey Part Number
1475-1024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W24-ASMA-M
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Category
VSWR
1.5
Manufacturer
Inventek Systems
Return Loss
-17dBi
Packaging
Bulk
Gain
2.15dBi
Part Status
Active
Power - Max
50 W
RF Family/Standard
WiFi
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
2.598" (66.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz