TC4D9XP20MF500MCABKXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC4D9XP20MF500MCABKXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC4D9XP20MF500MCABKXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC4D9XP20MF500MCABKXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC4D9XP20MF500MCABKXUMA1
Description
AURIX 3G-ACEE
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit12 500MHz 20MB (20M x 8) FLASH PG-F2HBGA-436
Category
RAM Size
10M x 8
Mfr
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.97V ~ 5.5V
Series
Data Converters
A/D 64 SAR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Oscillator Type
Internal
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor
TriCore™
Grade
Automotive
Core Size
32-Bit12
Qualification
AEC-Q100
Speed
500MHz