TC333LP32F300FAAKXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC333LP32F300FAAKXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC333LP32F300FAAKXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC333LP32F300FAAKXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC333LP32F300FAAKXUMA1
Description
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit 300MHz 2MB (2M x 8) FLASH PG-TQFP-100-23
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TC333LP32F300FAAKXUMA1 Models
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
RAM Size
248K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.3V, 5V
Part Status
Active
Oscillator Type
Internal
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor
TriCore™
Mounting Type
Surface Mount
Core Size
32-Bit
Supplier Device Package
PG-TQFP-100-23
Speed
300MHz