BSO033N03MSGXUMA1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 4 015
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 97
Datasheet
Vishay Siliconix
In Stock: 15 292
Vishay Siliconix
In Stock: 91
N-Channel 30 V 17A (Ta) 1.56W (Ta) Surface Mount PG-DSO-8
BSO033N03MSGXUMA1
DigiKey Part Number
BSO033N03MSGXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSO033N03MSGXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSO033N03MSGXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSO033N03MSGXUMA1
Description
MOSFET N-CH 30V 17A 8DSO
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
124 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9600 pF @ 15 V
Part Status
Obsolete
Power Dissipation (Max)
1.56W (Ta)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
PG-DSO-8
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.3mOhm @ 22A, 10V