BAS4004E6327HTSA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Nexperia USA Inc.
In Stock: 74
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 9 789
Similar
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
In Stock: 1
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
onsemi
Panjit International Inc.
STMicroelectronics
STMicroelectronics
Rohm Semiconductor
Diode Array 1 Pair Series Connection 40 V 120mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
BAS4004E6327HTSA1
DigiKey Part Number
BAS4004E6327HTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAS4004E6327HTSA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BAS4004E6327HTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS4004E6327HTSA1
Description
DIODE ARR SCHOTT 40V 120MA SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Infineon Technologies
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 30 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V