CAB606RF-5000-A-1
DigiKey Part Number
2073-CAB606RF-5000-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB606RF-5000-A-1
Description
CABLE ASSEMBLY SMA STRAIGHT SEAL
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA ALSR-100 196.9" (5.0m) 16.4'
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
GCT
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
196.9" (5.0m) 16.4'
Part Status
Active
Cable Type
ALSR-100
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C