ELI50-CPW
ELI Family Multi Touch Support
ELI50-CPW
DigiKey Part Number
622-ELI50-CPW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELI50-CPW
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT HD 5.0"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) HDMI, USB 5" (127.00mm) 720 x 1280
Category
Diagonal Screen Size
5" (127.00mm)
Manufacturer
Future Designs Inc.
Viewing Area
62.10mm W x 110.40mm H