FMHR0220-48
DigiKey Part Number
5328-FMHR0220-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0220-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LL160 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
LL160
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C