FMCA2017-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to NEX SPO-250 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA2017-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA2017-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2017-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO NEX 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
SPO-250
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C