FMC00988-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)
FMC00988-12
DigiKey Part Number
5328-FMC00988-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00988-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
Hand Formable .141
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz