FMC00658-24
DigiKey Part Number
5328-FMC00658-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00658-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
Hand Formable .047
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz