FMC00255-36
DigiKey Part Number
5328-FMC00255-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00255-36
Description
COAX CBL RP-SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to N-Type LMR 240 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C