FMC00238-48
DigiKey Part Number
5328-FMC00238-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00238-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMP 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMP Jack, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C