FMC00185-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 240 36.00" (914.40mm)
FMC00185-36
DigiKey Part Number
5328-FMC00185-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC00185-36
Description
LOW LOSS SMA MALE TO TNC MALE CA
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C