GKG60015
DigiKey Part Number
2447-GKG60015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG60015
Description
CAP TRIMMER 12-60PF 100V TH
Detailed Description
12 ~ 60pF Trimmer Capacitor 100 V Top Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GKG60015 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Q @ Freq
200 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
12 ~ 60pF
Voltage - Rated
100 V