GKG50015
DigiKey Part Number
2447-GKG50015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GKG50015
Description
CAP TRIMMER 10-50PF 100V TH
Detailed Description
10 ~ 50pF Trimmer Capacitor 100 V Top Through Hole
Q @ Freq
200 @ 1MHz
Series
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Capacitance Range
10 ~ 50pF
Voltage - Rated
100 V