TCG1-3.300-23
DigiKey Part Number
RP777-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCG1-3.300-23
Description
TENSION CARD GUIDE 2 GRIP 3.3"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Polycarbonate, Snap-In Mount, 3.300" (83.82mm) 1/16" (1.6mm) Thick PC Boards
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCG1-3.300-23 Models
Manufacturer
Essentra Components
Accessory Type
Polycarbonate, Snap-In Mount, 3.300" (83.82mm)
Series
For Use With/Related Products
1/16" (1.6mm) Thick PC Boards