GRO200061A
DigiKey Part Number
RPC4115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRO200061A
Description
GROMMET 1.750" PVC BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circular - 2.000" (50.80mm) Grommet 1.750" (44.45mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRO200061A Models
Category
Panel Thickness
0.063" (1.60mm)
Manufacturer
Essentra Components
Panel Cutout Dimensions
Circular - 2.000" (50.80mm)
Series
Diameter - Inside
1.750" (44.45mm)