23EZS0200N0030
DigiKey Part Number
145-23EZS0200N0030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23EZS0200N0030
Description
CBL CLIP TWIST LOCK NAT PUSH IN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Twist Lock Natural Push In 0.205" (5.21mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
23EZS0200N0030 Models
Category
Mounting Type
Push In
Manufacturer
Essentra Components
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series
Color
Natural
Packaging
Bulk
Length
0.562" (14.28mm)
Part Status
Active
Width
0.218" (5.54mm)
Type
Clip, Twist Lock
Height
0.844" (21.44mm)
Type Attributes
Standoff
Panel Hole Size
0.187" (4.75mm)
Opening Size
0.205" (5.21mm)
Panel Thickness
0.030" ~ 0.078" (0.76mm ~ 1.98mm)