Image for VG-4231CA 32.7680M-FGRC is not available
VG-4231CA 32.7680M-FGRC
DigiKey Part Number
VG-4231CA32.7680M-FGRC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VG-4231CA 32.7680M-FGRC
Description
XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ CMOS SM
Customer Reference
Detailed Description
32.768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±80ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
7mA
Voltage - Supply
3.3V