SG-210STF 16.0000ML0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 335
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 447
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 0
16 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG-210STF 16.0000ML0
DigiKey Part Number
114-SG-210STF16.0000ML0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG-210STF16.0000ML0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG-210STF16.0000ML0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-210STF 16.0000ML0
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
1.8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)