STS321120B301 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STS321120B301 |
Description | TVS DIODE 12VWM 33VC SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33V Clamp 12A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 400W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max) | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 33V |