STN254033UL33
DigiKey Part Number
283-STN254033UL33TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-STN254033UL33CT-ND - Cut Tape (CT)
283-STN254033UL33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STN254033UL33
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11V DFN251010L
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN2510-10L
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
30W
Series
Power Line Protection
Yes
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
DVI, HDMI, USB
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
0.33pF @ 1MHz
Type
Steering (Rail to Rail)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
10-UFDFN
Voltage - Breakdown (Min)
3.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11V