SMAJ48CA
DigiKey Part Number
283-SMAJ48CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMAJ48CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMAJ48CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 5.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.2A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V