10BJ200CA
DigiKey Part Number
283-10BJ200CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10BJ200CA
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
324V Clamp 3.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A
Series
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
Telecom
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
224V