45-314.1Z10
45-314.1Z10
45-314.1Z10
DigiKey Part Number
1948-1597-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
45-314.1Z10
Description
CONTACT BLOCK DPST-NC 10A 230V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Configurable Contact Block DPST-NC 10A @ 230VAC
Category
Requires
Switch Body
Manufacturer
EAO
Termination Style
Screw Terminal
Series
Contact Rating @ Voltage
10A @ 230VAC