10-2H25.2045
DigiKey Part Number
1948-2422-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-2H25.2045
Description
LAMP LED BA9S GRN 230V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lamp Replacement Green Miniature Bayonet (BA9S) 230VAC 0.394" Dia x 1.142" L (10.00mm x 29.00mm)
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
230VAC
Manufacturer
EAO
Base Type
Miniature Bayonet (BA9S)
Packaging
Bulk
Color
Green
Part Status
Active
Millicandela Rating
300mcd
Can Replace Lamps
Multiple Miniature Bayonet Lamps
Configuration
Single
Size / Dimension
0.394" Dia x 1.142" L (10.00mm x 29.00mm)