229XM-12BLK
DigiKey Part Number
229XM-12BLK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
229XM-12BLK
Description
TST LEAD GATOR TO MICRO HOOK 12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.0" (304.80mm) Alligator Clip, Miniature, Insulated To Micro Hook Test Lead 1 Lead, Black
Category
2nd Connector
Micro Hook
Manufacturer
E-Z-Hook
Cable Length
12.0" (304.80mm)
Series
Contents
1 Lead, Black
Packaging
Bag
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Wire Gauge
22 AWG