DMN3190LDW-7
DigiKey Part Number
DMN3190LDW-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMN3190LDW-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN3190LDW-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN3190LDW-7
Description
MOSFET 2N-CH 30V 1A SOT363
Detailed Description
Mosfet Array 30V 1A 320mW Surface Mount SOT-363
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.8V @ 250µA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
2nC @ 10V
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
87pF @ 20V
Part Status
Active
Power - Max
320mW
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Supplier Device Package
SOT-363
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
1A
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 1.3A, 10V