BZT52C3V3LP-7
DigiKey Part Number
BZT52C3V3LPDITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52C3V3LPDICT-ND - Cut Tape (CT)
BZT52C3V3LPDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C3V3LP-7
Description
DIODE ZENER 3.3V 250MW 2DFN
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 250 mW ±6% Surface Mount X1-DFN1006-2
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6%