XB24CZ7UIS-004
DigiKey Part Number
602-1192-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB24CZ7UIS-004
Description
RF TXRX MODULE 802.15.4U.FL SMD
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount
Category
Sensitivity
-100dBm
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving
28mA ~ 45mA
RF Family/Standard
Current - Transmitting
33mA ~ 59mA
Protocol
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
2.4GHz