CM9900R-473
DigiKey Part Number
CM9900R-473-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM9900R-473
Description
CMC 47UH 3.5A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 3.5A DCR 16mOhm
Category
Current Rating (Max)
3.5A
Manufacturer
Delevan
DC Resistance (DCR) (Max)
16mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.839" L x 0.740" W (21.30mm x 18.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.669" (17.00mm)
Inductance @ Frequency
47 µH @ 1 kHz