1812R-332J
DigiKey Part Number
DN42130JTR-ND - Tape & Reel (TR)
DN42130JCT-ND - Cut Tape (CT)
DN42130JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812R-332J
Description
FIXED IND 3.3UH 501MA 800 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Inductor 501 mA 800mOhm Max 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812R-332J Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 7.9MHz
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)