2215/22RD-100
DigiKey Part Number
2215/22RD-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2215/22RD-100
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/30 Red 1000V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.062" (1.57mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
1000V
Cable Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C