656V10004C3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
ECS Inc.
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 982
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 982
Image for 656V10004C3T is not available
656V10004C3T
DigiKey Part Number
656V10004C3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
656V10004C3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.073" (1.85mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA