654V5005C2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Parametric Equivalent
ECS Inc.
SiTime
SiTime
Image for 654V5005C2T is not available
654V5005C2T
DigiKey Part Number
654V5005C2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
654V5005C2T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
65mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA