645H12503G3T
DigiKey Part Number
645H12503G3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
645H12503G3T
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
60mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)