634L10625C2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 0
Datasheet
SiTime
SiTime
Image for 634L10625C2T is not available
634L10625C2T
DigiKey Part Number
634L10625C2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
634L10625C2T
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
106.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA