445A32E14M31818 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
14.31818 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
445A32E14M31818
DigiKey Part Number
445A32E14M31818-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
445A32E14M31818
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.31818 MHz
Supplier Device Package
2-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)