425F22A016M0000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TXC CORPORATION
In Stock: 8 397
Datasheet
Similar
ECS Inc.
Similar
Taitien
16 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
425F22A016M0000
DigiKey Part Number
425F22A016M0000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
425F22A016M0000
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
16 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)