406C35E24M57600 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ECS Inc.
24.576 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
406C35E24M57600
DigiKey Part Number
406C35E24M57600-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
406C35E24M57600
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (6x3.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)