406C35B24M57600 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 406C35B24M57600 |
Description | CRYSTAL 24.5760MHZ 13PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24.576 MHz ±30ppm Crystal 13pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 13pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 24.576 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (6x3.5) |
Frequency Stability ±50ppm | Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |