406C35B24M57600
DigiKey Part Number
110-406C35B24M57600TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-406C35B24M57600CT-ND - Cut Tape (CT)
110-406C35B24M57600DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
406C35B24M57600
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 13PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±30ppm Crystal 13pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
13pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (6x3.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)