PSU10815
PSU10815
DigiKey Part Number
338-3341-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSU10815
Description
CAP ALUM 108UF 125V QC CHAS MT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Polarization
Bi-Polar
Series
Applications
Motor Start
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.438" Dia (36.53mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
2.810" (71.37mm)
Capacitance
108µF
Mounting Type
Chassis Mount
Tolerance
0%, +20%
Package / Case
Radial, Can - QC Terminals
Voltage - Rated
125 V