CMR04C3R0DPDR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3 pF Mica Capacitor 500 V Radial
CMR04C3R0DPDR
DigiKey Part Number
CMR04C3R0DPDR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR04C3R0DPDR
Description
CMR MICA
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.150" (3.80mm)
Capacitance
3 pF
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.358" L x 0.189" W (9.10mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.331" (8.40mm)