CMR03F201JOYR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
200 pF Mica Capacitor 50 V Radial
CMR03F201JOYR
DigiKey Part Number
CMR03F201JOYR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03F201JOYR
Description
CAP MICA 200PF 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
200 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.150" W (6.90mm x 3.80mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)