CMR03F181JOYP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
180 pF Mica Capacitor 50 V Radial
CMR03F181JOYP
DigiKey Part Number
CMR03F181JOYP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03F181JOYP
Description
CAP MICA 180PF 50V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
180 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)