CD5FC111JO3F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
110 pF Mica Capacitor 300 V Radial
CD5FC111JO3F
DigiKey Part Number
CD5FC111JO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD5FC111JO3F
Description
CAP MICA 110PF 5% 300V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
110 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.181" W (6.90mm x 4.60mm)
Voltage - Rated
300 V
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)